Verifierade omdömen
Snabb + Fri frakt
På alla ordrar över 500 kr
Sveriges lägsta priser
Vi är auktoriserade återförsäljare
Inuti röret du drar genom sitter en kylspiral i titan, och Tempest 2 finns med den i tre längder. Low-enheten är den kortaste: minst kylning, men det mest öppna och fritt flödande draget som vaporizern kan ge.
Det gör den här kylenheten till ett naturligt val för vattenpipa. Glaset sköter kylningen, så den korta spiralen håller sig ur vägen och låter vaporn flöda. Utan vattenpipa ger den varmare drag med mer smak än Kylenhet (Medium) som sitter monterad som standard.
Alla tre längderna passar samma rör, och bytet tar några sekunder: vrid ut den ena spiralen, vrid in den andra. De flesta ägare landar i Low-enheten för glas och Medium eller Kylenhet (Low) för sessioner utan vattenpipa, och har båda nära till hands.
Tänkt att användas med: Tempest 2.
Vi visar bara äkta recensioner från verifierade köpare. Recensionsinbjudningar skickas via mejl efter köp. För alla detaljer, kolla vår recensionspolicy.
